مطابق گزارش‌های رسمی منتشرشده توسط چند ژورنالیست بازی‌های ویدیویی، بازی Cyberpunk 2077 شامل لحظاتی می‌شود که پتانسیل ایجاد تشنج در برخی از بازیکنان را دارند. سی‌دی پراجکت نیز با تشکر از گیم اینفورمر که وجود این مشکل را اعلام کرده است، در واکنش به درخواست‌های مردم برای حل این مسئله‌ی جدی نوشت:

ما مشغول کار روی یک هشدار جدید و دقیق هستیم که به بازی اضافه شود و به گیمرها هشدار بدهد که برخی افراد ممکن است موقع تجربه‌ی بخش‌هایی از Cyberpunk 2077 دچار تشنج شوند؛ علاوه‌بر هشدار EULA که در ابتدای بازی قرار می‌گیرد.

در مراحل Braindance بازی «سایبرپانک ۲۰۷۷» گیمر بخشی از خاطرات شخصی دیگر را زندگی می‌کند. متاسفانه هنگامی که به سراغ این مراحل می‌روید، بارها با خاموش و روشن شدن سریع LEDهای قرمز و سفید مواجه می‌شوید که به طرز عجیبی شبیه به پروسه‌ی واقعی ایجاد تشنج به شکل حرفه‌ای در مراکز درمانی برای آزمایش بیماران است. لیانا روپرت که متاسفانه از شرایط توضیح داده‌شده رنج می‌برد، هنگام تجربه‌ی «سایبرپانک ۲۰۷۷» یک تشنج بد و بزرگ را تجربه کرد؛ سطحی از تشنج که می‌تواند باعث بی‌هوشی و آسیب جدی عضله‌ها شود و معمولا تنها بیماران صرع از آن رنج می‌برند.

نویسنده سارا نجاتی
انتشار در
دسته بندی خبر
بازدید 374

نظرات

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه