مایکروسافت نظر کاربران ایکس باکس سری ایکس و اس را درباره استفاده از قابلیت‌های کنترلر دوال سنس روی دسته‌های جدید خود پرسیده است.

اول از همه درباره اینکه آیا ایکس باکس سری ایکس حس و حال یک نسل جدید را در شما به وجود آورده، سؤال شده است.همچنین از کاربران ایکس باکس درباره میزان اطلاع آن‌ها از ویژگی‌های کنترلرهای جدید پلی استیشن سؤال شد و در ادامه از کاربران سؤال شده که آیا علاقه‌مند هستند تا کنترلرهای جدید ایکس باکس نیز چنین ویژگی‌هایی داشته باشند؟ مایکروسافت علاوه‌براین از کاربران سؤال کرده که نظرشان را درباره رابط کاربری جدید کنسول اعلام کنند.

کنترلر جدید Xbox Wireless Controller نسخه بهبودیافته نسل قبلی گیم پدهای اختصاصی ایکس باکس است که مهم‌ترین ویژگی‌ جدید آن، تغییر کلیدهای جهت نمای D-Pad، جنس و بافت بدنه پلاستیکی دسته و تریگرهای پشتی آن به همراه کلید اختصاصی Share است.

همچنین در سیستم‌های جدید مایکروسافت از تصاویر پس زمینه پویا نیز استفاده می‌شود که در کنسول‌های قبلی ایکس باکس ممکن نبود.

از طرفی کنترلرهای دوال سنس سونی برای کنسول پلی استیشن ۵ تریگرهای انطباقی این دسته می‌توانند براساس ویژگی‌های هریک از بازی‌هایی که روی این کنسول اجرا می‌شوند میزان مقاومت متفاوتی را دربرابر فشار وارده از خود نشان داده و به‌نوعی برخی از کارکردهای گیم‌پلی بازی را به‌صورت فیزیکی شبیه‌سازی کنند.از دیگر ویژگی‌های این دسته، قابلیت «بازخورد لمسی» است. که این ویژگی به‌طور خلاصه لرزش به مراتب دقیق‌تر و ظریف‌تری را در شرایط مختلف ایجاد کرده.

نویسنده سارا نجاتی
انتشار در
دسته بندی خبر
بازدید 154

نظرات

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه