شرکت Take-Two چند وقت پیش یک پتنت ثبت کرده بود که به‌تازگی کشف شده و برپایه‌ی بهبود توانایی‌های جهت‌یابی هوش مصنوعی ثبت شده است. این پتنت درباره‌ی هوشمندتر کردن و طبیعی‌تر کردن هوش مصنوعی آن، رفتار کاراکترهای غیر‌قابل‌بازی (یا همان NPCها) است. این پتنت تلاش دارد تا از شیوه‌های حال حاضر برای خلق هوش مصنوعی که کمی تاریخ‌مصرف‌گذشته به‌نظر می‌رسند، فاصله بگیرد.

سیستم پیشنهاد‌شده در این پتنت راه‌حلی برای اضافه کردن خصوصیت‌های اخلاقی مختلف و متنوعی به NPCها در دست دارد.البته که ثبت چنین پتنتی ممکن است هنوز ربط مستقیمی به بازی GTA 6 نداشته باشد اما در این پتنت ارجاعاتی به عباراتی مانند «تعقیب‌و‌گریز پرسرعت»، «ترافیک محیطی» و موارد مشابه دیگر شده است. همین موضوع می‌توانند سرنخی از این باشد که چنین سیستمی قرار است در یک بازی با محیط‌های امروزی و مدرن به کار گرفته شود و نه در یک بازی تاریخی مانند Red Dead Redemption 3.

در قسمت سرمایه‌گذاران این پتنت، نام دیوید هیند، کارگردان فناوری راک‌استار نورث و سایمن پار، رئیس بخش هوش مصنوعی این استودیو به چشم می‌خورد. به همین دلیل احتمالا راک‌استار گیمز قصد دارد هوش مصنوعی بازی جهان باز و نسل جدید خود را روی سیستم مورد اشاره بنا کند.

نویسنده سارا نجاتی
انتشار در
دسته بندی خبر
بازدید 117

نظرات

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه