صفحه‌ی توئیتر رسمی استودیو سی‌دی پراجکت رد بیانیه‌ای را منتشر کرد که می‌گوید این شرکت مورد حمله‌ی هدفمند سایبری قرار گرفته است و هکر ها توانستند به شکل غیرقانونی به شبکه‌ی داخلی سی‌دی پراجکت نفوذ کنند، برخی اطلاعات را بدزدند، به بسیاری از فایل‌ها آسیب بزنند و سپس یک یادداشت تهدیدآمیز را از خود به این شرح جا بگذارند: « ما نسخه‌ی کامل کدهای اجرایی و منبع بازی سایبرپانک ۲۰۷۷، بازی ویچر ۳، بازی Gwent و نسخه‌ی هرگز منتشرنشده‌ی بازی ویچر ۳ را در دست داریم! همچنین تمام اسناد مالی، مدیریتی و قانونی شرکت را دزدیده‌ایم؛ از اسناد مربوط‌به منابع انسانی تا اسناد مربوط‌به روابط شرکت با سهام‌دارها. همچنین فایل‌های تمام سرورهای شما را رمزگذاری کرده‌ایم. شما به احتمال زیاد به کمک بک‌آپ‌ها موفق به بازگرداندن فایل‌های سالم می‌شوید.

اگر ما با شما در ۴۸ ساعت به یک نوع توافق نرسیم، سورس کد (Source Code) هر چهار بازی ویدیویی به‌صورت کامل فروخته یا به رایگان در اینترنت پخش می‌شوند. تک‌تک اسناد نام‌برده را هم به افراد حاضر در رسانه‌های بازی‌های ویدیویی می‌دهیم؛ اسنادی که وجهه‌ی عمومی شما را حتی بیشتر از وضعیت فعلی نابود می‌کنند و روش‌های کاری کثیفی شرکت شما را فاش میکند؛ سهام‌دارها اعتماد خود به سی‌دی پراجکت رد را از دست خواهند داد و ارزش سهام شما حتی به پایین‌تر از وضعیت فعلی می‌رسد».

اطلاعات دزدیده‌شده شامل اطلاعات شخصی گیمرهای بازی‌های سی‌دی پراجکت نبوده‌ و مسئله‌ی اصلی دزدیده شدن موارد بسیار زیادی از جمله کدهای Source کامل بازی The Witcher 3: Wild Hunt و بازی Cyberpunk 2077 است که پخش شدن آن‌ها به‌صورت عمومی می‌تواند آسیبی جدی به شرکت بزند. سی‌دی پراجکت می‌گوید که طی ساعات آتی قدم‌هایی را برمی‌دارد که نتیجه‌ی آن‌ها، کاهش میزان خطر لو رفتن این داده‌ها توسط هکرها است.

نویسنده سارا نجاتی
انتشار در
دسته بندی خبر
بازدید 68

نظرات

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه