یوبیسافت به‌تازگی در گزارش عملکرد مالی خود طی سه‌ماهه سوم سال مالی‌اش اعلام کرده که در این دوره ۱.۲ میلیارد دلار فروش خالص داشته. این رقم حدودا دوبرابر فروش ۵۵۱ میلیون دلاری آن‌ها در مدت مشابه سال قبل است. همچنین در ۹ ماه ابتدایی سال مالی، یوبیسافت نزدیک به ۲ میلیارد دلار فروش خالص را تجربه کرده است.

ایو گیلموت، مدیر ارشد اجرایی یوبیسافت میگوید:

به‌لطف کیفیت و تنوع بالای بازی‌های عرضه‌شده‌مان، در سه ماه مذکور توانستیم بهترین عملکرد مالی تاریخ یوبیسافت را تجربه کنیم.ما به‌طرزی مثال‌زدنی خود را با شرایط تطبیق دادیم. توانایی ما در خلق چنین بازی‌های باکیفیتی نشان‌دهنده‌ی کارآمدی مدل تولیدات ما و پایداری روش‌های یوبیسافت است.مدل کسب‌و‌کار یوبیسافت عمدتا برپایه‌ی ساخت و گسترش آی‌پی‌هایی است که به‌کلی در داخل شرکت خلق شده‌اند و کاملا به خودمان تعلق دارد.

فردریک دوگه، مدیر ارشد مالی یوبیسافت نیز می‌گوید:

موفقیت دوره‌ی سه‌ماهه مذکور مدیون بازی Just Dance و نقدهایی عالی از دو بازی Immortal Fenyx Rising و Assassin’s Creed Valhalla بود.به‌لطف بازی‌هایی مانند جاست دنس و Mario + Rabbids، توانستیم به‌‌عنوان برترین ناشر ترد پارتی روی نینتندو سوییچ مطرح شویم و سود بسیار خوبی را از این کنسول به‌دست آوردیم.

یوبیسافت ادعا می‌کند که در سال ۲۰۲۰ از نظر آمار فروش کلی روی تمام پلتفرم‌ها، ناشر اصلی و برتر بوده و روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و پلی استیشن ۵ نیز در مقام دوم از نظر آمار فروش قرار دارد.

بیشترین فروش یوبیسافت در ۹ ماه ابتدایی سال مالی و سه ماه سوم آن روی دو کنسول پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ بوده و پس از این دو کنسول، پلتفرم‌های ایکس باکس, پی سی, نینتندو سوییچ و پلتفرم‌های موبایلی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

نویسنده سارا نجاتی
انتشار در
دسته بندی خبر
بازدید 46

نظرات

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه